Korona Günlerinde de Ayrımcılık – Yaş Ayrımcılığı ve Mültecilerin, Romanların Durumu Üzerine video kaydı Youtube kanalımızda!

Korona Günlerinde de Ayrımcılık Çevrimiçi Konferans Serisi, korona pandemisi döneminde, dezavantajlı grupların durumuna ve devletlerce atılması gereken adımlara dikkat çekmek için Eşitlik Forumu’nun başlattığı bir video konferans serisidir.

Korona Günlerinde de Ayrımcılık Çevrimiçi Konferansının 22 Nisan’da gerçekleştirilen ikinci oturumunda, Doç. Dr. Özgür Arun, Dr. Cavidan Soykan ve Hacer Foggo ile yaş ayrımcılığı ve Covid-19 salgını sırasında mültecilerin ve romanların yaşadıkları ve alınması gereken önlemler üzerine konuştuk.

Videonun tamamını aşağıdaki bağlantıdan ya da Youtube üzerinden izleyebilir, kanalımıza abone olarak Eşitlik Forumu yayınlarını takip edebilirsiniz!

0 Shares:
You May Also Like
Daha Fazla

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı!

Eşitlik Forumu olarak, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla; risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyoruz.