Korona Günlerinde de Ayrımcılık – BM Engelli Hakları Özel Raportörü Oturumu video kaydı Youtube kanalımızda!

Korona Günlerinde de Ayrımcılık Çevrimiçi Konferans Serisi, korona pandemisi döneminde, dezavantajlı grupların durumuna ve devletlerce atılması gereken adımlara dikkat çekmek için Eşitlik Forumu’nun başlattığı bir video konferans serisidir. 29.04.2020’de BM Engelli Hakları Özel Raportörü C. Devandas Aguilar ile gerçekleşen ve Türkçe çeviri ve işaret dili çevirisi mevcut olan konferans kaydını aşağıdaki bağlantıdan ya da Youtube üzerinden izleyebilir, kanalımıza abone olarak Eşitlik Forumu yayınlarını takip edebilirsiniz!

İşaret dili çevirmeni: Serpil Sadak

İngilizce – Türkçe simültane çeviri: Işıl Demirakın ve Şule Asgirmen

Discriminiation at the Time of Covid-19 – Interview with UN Special Rapporteur on the Rights of Persons with Disabilites C. Devandas Aguilar

Sign language interpreter: Serpil Sadak

0 Shares:
You May Also Like
Daha Fazla

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı!

Eşitlik Forumu olarak, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla; risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyoruz.