İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası Grafik Tasarım Yarışması

Sanatsal üretim, gücünü diğer ifade biçimlerinden farklı olarak sınırsız bir ifade olanağı yaratmasından alır. Bu tür bir özgürlük alanı, bir toplumda farklı seslerin duyulması açısından, ifade özgürlüğünün teminatıdır. Proje kapsamında düzenlenen ve ayrımcılıkla mücadelede sanatın dönüştürücü gücünden beslenmeyi öngören grafik tasarım yarışması, Türkiye’de insan hakları aktivizminin devamlılığını ve  hak temelli sivil topluma duyulan ilginin artmasını amaçlıyor.

Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Turgut Erentürk ve Şengül Ertürk’ten oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu Ekim 2020’de Grafik Tasarım Yarışması’nın sonuçları açıklandı:

Birincilik Ödülü: Özhan Yurtseven
İkincilik Ödülü: Uğur Öztürk
Üçüncülük Ödülü: Büşra Kaplan

3 Shares:
You May Also Like
Daha Fazla

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı!

Eşitlik Forumu olarak, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla; risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyoruz.