Almanya’da futbol kulübünden Neo Nazi anması

Chemnitzer FC futbol kulübünün taraftarları, şiddet eylemleriyle bilinen Neo-Nazi Thomas Haller’i andı.


Almanya’da amatör kümede mücadele eden Chemnitzer FC futbol kulübünün taraftarları, şiddet eylemleriyle bilinen Neo-Nazi Thomas Haller’in ölümü nedeniyle maç öncesi anma gerçekleştirdi.

Neo-Nazi Haller’in fotoğrafları dev ekranda gösterilirken, anmaya futbolcular da katıldı

Haftasonu oynanan maçta 90’larda “HooNaRa” isimli Nazi Holigan grubunun kurucusu olarak da bilinen Thomas Haller’i “huzur içinde yat Tommy” pankartıyla anan takımın CEO’su Thomas Uhlig istifa etti. 

4-4 biten Altglienicke maçında tepki çeken olaylardan biri de Chemnitzer oyuncusu Daniel Frahn’ın attığı gol sonrası formasının altına giydiği “Yerli holiganlarınızı destekleyin” yazılı tişörtü göstermesi oldu. 

Daha sonra bu hareketi nedeniyle özlür dileyen oyuncu, Haller’i tanıdığını, ancak kendisine politik bir gözle bakmadığını ifade etti. Frahn “Onun fikirlerini paylaşmaktan çok uzağım” dedi.

Haberin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
You May Also Like
Daha Fazla

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı!

Eşitlik Forumu olarak, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla; risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyoruz.