Trans Geçiş Süreci Araştırma Formu’nu doldurdunuz mu?

Trans Geçiş Süreci Terapi Grubu, Türkiye’den deneyimleri kayda alarak bilgiye ulaşmak isteyen kişilerin başvurabileceği bir kaynak oluşturmak için form hazırladı.

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) ev sahipliğinde bir araya gelen Trans Geçiş Süreci Terapi Grubu, Türkiye’den deneyimleri kayda alarak bilgiye ulaşmak isteyen kişilerin başvurabileceği bir kaynak oluşturmak için form hazırladı.

Geçiş sürecindeki transların, tıp ve hukuk alanlarında deneyimlerini alan formun ardından Türkiye’nin 81 ilindeki eğitim araştırma hastanelerini tarayıp, cinsel kimlik kurulu olanları ve kurulu olmayan ama geçiş sürecini işleten hastanelerin tespiti sağlanacak. Ayrıca ameliyatları yapan doktorların isimlerini de ulaşılmaya çalışılacak.

Bu çalışma kapsamında özellikle, geçiş sürecinin cerrahi adımlarına başvuran/başvuracak transların, bu alanda ihtiyaç duyduğu bilgilere erişiminin kolaylaşması amaçlanıyor. Çalışmanın hukuki ayağında ise, geçiş süreci davaları kapsamından adliyelerin genel profilleri oluşturulacak.

Çalışmaya deneyimlerinizi paylaşarak katkı sunmak için forma buradan ulaşabilirsiniz.

-Bu haber Kaos GL sitesinden alınmıştır. Haberin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
You May Also Like
Daha Fazla

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı!

Eşitlik Forumu olarak, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla; risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenliyoruz.